top of page

individuální terapie pro studentky a studenty (uměleckých) škol

: místo setkání: Plynární 23, Praha 7, Holešovice

: kdy: každé pondělí a úterý po individuální domluvě

: participativní příspěvek na sezení 400,- kč

Cross Attic je interdisciplinárním prostorem pro rozvoj, hledání a tvorbu. Pečovat o sebe a o ostatní je pro nás důležité i mimo světy umění a teorie. Otevřenost a safe space není ale někdy dostatečná forma podpory. Proto ve spojení s Cross Clubem a Psychoterapeutickým přístavem nabízíme dotované individuální terapie pro studentky a studendy (uměleckých) škol. 

 

Terapeutický přístav pro Cross Attic

Myšlenkou Terapeutického přístavu je dělat psychoterapii dostupnější. Snažíme se za příznivých cen a při spolupraci s dalšími organizacemi otevírat terapii širokému spektru zájemců. Děláme psychoterapii živou, srozumitelnou a pracujeme na překonávání bariér, které někdy vstupu do terapeutického prostředí mohou bránit. Spolu s tím podporujeme psychoterapeutky a prychoterapeuty na jejich cestě vzděláváním a v jejich začátcích, aby se mohli rozvíjet ve své práci a nabízet ji dál těm, kteří ji potřebují. 

Spolupráce s Cross Attic je jednou z dalších cest, jak dělat psychoterapii dostupnější, dělat ji pro lidi, kteří by se k psychoterapii jen tak nedostali a v prostorách, které nabourávají konformitu toho, kde by se terapie měla či neměla dělat a tím ji otevírat tomuto velkému komunitnímu i kulturnímu prostoru, jako je Cross. Společně s Crossem děláme psychoterapii pro Vás finančně dostupnou, Vy uhradíte 400,- Kč za sezení a Cross uhradí druhou polovinu. Kromě psychoterapie poskytujeme taktéž informativní konzultace, které pomáhají člověku zorientovat se v tom, jestli je vůbec psychoterapie vhodná služba a případně jakou službu v řešení problémů zvolit.

Web: https://terapeutickypristav.cz/

terapie-card.png

Terapeuti a terapeutky

Veronika Brandová

V Terapeutickém přístavu jsem dva roky individuální terapeut se sebezkušenostním psychodynamickým výcvikem. Vzdělávám se např. v psychoanalýze, nebo v alternativním terapeutickém směru tanečně pohybové terapie. 

V terapii je pro mě důležitá důvěra, ruku v ruce s otevřeností a vztah s klientem. Bývám naslouchajícím průvodcem klientových témat, myšlenek a pocitů, hledám spojitosti skrze fantazie, sny, volné asociace atd., V terapii je možné nahlédnout na svá zranění, nebo jen tak být a sebepoznávat se.

 

Sezení si jde domluvit na: brandovaveronika@gmail.com

Čas: Po 17:00/18:00/19:00 hodin

Marek Palma

Psychoterapii dělám, protože to je jeden z nejlepších způsobů, jak pečovat o lidskou duši. Věřím, že psychoterapie dává člověku bezpečné místo, kde může přijímat sám sebe takového jaký je, zůstávat se svými pocity, porozumět své situaci, probouzet odvahu k těžkým rozhodnutím, a nakonec odložit to, co ho trápí. Snažím se vést dobrý rozhovor, skrze který klient objevuje své vlastní zdroje síly a získává svobodu.

Původním povoláním jsem sociální pracovník, pracoval jsem převážně se seniory a s lidmi s vážným duševním onemocněním. Nyní druhým rokem působím v organizaci Terapeutický přístav, dále pracuji jako terapeut na pražském gymnáziu a v terapeutickém centru Hladina.

 

Sezení si jde domluvit na: palmamarek@seznam.cz

Čas: Út odpoledne/večer

Adéla Vlčková

V psychoterapeutické práci se opírám hlavně o principy daseinsanalýzy, ale inspiruji se i v dalších psychoterapeutických směrech. Kromě pětiletého daseinsanalytického výcviku jsem absolvovala výcvik v technice aktivní imaginace, která může být vodítkem k pochopení nevědomých obsahů mysli, které náš život také ovlivňují. 

Psychoterapie je pro mě prostor a čas, který můžeme věnovat jen sobě, kde můžeme být sami sebou, nacházet přijetí a porozumění. Terapii vnímám jako proces objevování vnitřní svobody, sebe-poznávání a využívání vlastních možností v bezpečném prostředí s psychoterapeutem jako průvodcem. Ráda Vám nabídnu svůj čas, pozornost a budu Vás doprovázet v čemkoli, co budete potřebovat a chtít sdílet nebo na čem budete chtít pracovat.

 

Sezení si jde domluvit na: adeel.vlckova@gmail.com

Čas: Út 15:00/16:00/17:00 hodin

Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte se obrátit na naše terapeuty anebo můžete kontaktovat i hlavní Přístavní mail – terapeutickypristav@gmail.com, kde se pokusíme odpovědět a případně dohledat vše potřebné. 

Veronika Brandová.jpg
Marek Palma.jpg
Adéla Vlčková.jpeg
rezidence

residency

current

future

***

past

Ludomir Franczak

HYENAZ

Judita Levitnerová

Neurotic & Glitter Subjectivity

Eliška Plíhalová 

Marie - Luisa Purkrábková

Tereza Silon

Skupina splněných přání

David Somló

Denisa Štefanigová

Marie Zandálková

oc

open-call

current

WILL BE OUT SOON

Do you need a space?

Cross Attic is open to artists interested in performative and interdisciplinary creative research and production, as well as to those from the non-artistic public. We offer space in specific spaces and with basic technical equipment. Due to the outdoor temperatures, the place is best inhabited from about March to mid-June and from September to November.

 

If you are interested, don’t hesitate to contact us to arrange a tour and discuss conditions/requirements

kinship

kinship

bottom of page